Yabancılar Hukuku

Yabancılar hukuku son çağın en önemli konularını düzenlemektedir. Gelişen toplumlar artık dünyada farklı yerlere gitmekte bu yerlerde çalışmakta turistik gezilere katılmaktadır. Hatta kısa zamanlı ve uzun zamanlı olmak üzere çeşitli ülkelerde çalışmaktadır. Bu kişilerin hangi hukuka tabii olduğu ve hangi tür izinleri almaları gerektiği gibi konuları yabancılar hukuku kapsamaktadır. Yabancıların çalışmaları hakkında kanun, yabancı yatırımlar hakkında kanun gibi çeşitli kanunlarda kaynaklı etmektedir bu alana. Diğer bir güncel hususta göçmenlik konusudur. Göçmen kimdir, hakları nelerdir, kimler göçmen olamaz gibi son dönemin güncel sorularına da yine yabancılar hukukunda çözüm bulunmaktadır.

Ortak ve çalışanlarımız olarak bu konularda güncel olan bilgi ve yargı kararları ile siz değerli müvekkillerin her zaman yanındayız. Seyahat özgürlüğü kapsamında neler yapabileceğiniz yurt dışında nasıl çalışma oturma izni alabileceğiniz ve yurt içinde göçmen ve diğer yabancılar olmak üzere ne gibi haklarınız ve ne gibi sorumluluklarınız olduğuna dair sizlere danışmalık yapmaktayız.

Gelişen toplumumuz her geçen gün başka yerler keşfetmekte ve yenilikler aramaktadır. Hiç çekinmeden bu hayallerinize başlamak için sizlere danışmalık yapmaktan keyif alacağız.