Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku ticaret hukukunun bir alt dalı olup konusu tüzel kişi ve gerçek kişi şirketlerin kuruluşları sorumlulukları hakları ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

Şirketler hukuku çok fazla konuyu içinde barındırmaktadır ve büromuz da her türlü konuda siz müvekkillere yardımcı olabilecek uzmanlığa sahiptir. Bu konulardan başlıcalarından bahsedecek olursak ticari şirketlerin kurulması, ticaret unvanı alınması, ticaret siciline tescilli unvanın kullanılmasından doğan davalar haksız rekabetten doğan davalar unvanın alınması sırasında ne gibi hususlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda danışmalık hizmeti. Şirketlerin tuttuğu defterlerden doğan sorumluluklarda şirketin borçları, rehini, deviri, haczi, iflası, gibi alanlarda siz müvekkillere hizmet vermektedir. Şirketler tahkim alanında sorunlarını çözmek istemektedir İstanbul tahkim, Ankara tahkim gibi tahkimlerde de alanında uzman kadromuz size hizmet vermektedir.

Şirketler hukukundan doğan davalar çok önemli olduğun gerçek ve tüzel kişi şirketlerin her türlü sorunu için uzman kadromuz güncel yargı ve tahkim hatta uluslararası mahkeme kararlarını takip etmektedirler. Alanında birçok makale ve yazı dizisi olan uzmanlarımız her zaman sorunlarınızı çözmek için bünyemizde çalışmaktadırlar