Sigorta Hukuku

Sigorta hukukundan doğan uyuşmazlıklar ile aslında hayatın içinde sık sık karşılaşmaktayız. Bu uyuşmazlıklar konusunda bilgi sahibi olan ise çok az kişi bulunmaktadır. Hayat sigortası, ev sigortası tarım sigortası, hayvan sigortası, trafikte oluşabilecek kazalardan doğan zararların sigortası gibi birçok alanda sigorta ile karşılaşmaktayız. Gerçek anlamda uzmanlaşma isteyen bir hukuk dalıdır.

Ofisimizde yukarda bahsettiğimiz konular ve değinilmemiş olanlarda hasar ve zararın tespiti sigorta davalarında kime nereye ne zaman dava açılır gibi konularda danışmanlık vermektedir. Sigorta poliçelerinde olan haklarınızın neler olduğu yazılmasına rağmen geçerli olmayan maddelerin belirlenmesinde ve mahkemede bildirilmesi için sizlere danışmanlık yapmaktadır. Sigorta uyuşmazlıklarında sigorta şirketlerinin hangi konularda sorumlu olduğu ne miktarda sorumlu olduğu gibi konularda hizmet vermektedir. Can sigortası ya da mal sigortalarında sigorta olunanın ölmesinin sonrasında zarar ve ödeme için sigorta şirketleri ile iletişime geçip ödenmemesi halinde yargı yollarında siz değerli müvekkillere hizmet vermekteyiz.

Sigorta hukukunda doğan uyuşmazlıklarda ofisimiz güvenilir ve hızlı ekibi ile işlerinizi en kısa sürede en iyi şekilde yapmaktadır.